+31 (0)40 7600055
Contact us

Back office Coordinator

Romania / Code: 2019

Job description

Candidatul Ideal

- Limba Engleza foarte bine, vorbit si scris

- abilittai de comunicare orala si în scris (fara greseli de ortografie)

- Bine organizat/a

- Microsoft office foarte bine (în special Excel f bine)

Descrierea postului

• Implicat/a în gestionarea relatiilor companiei cu clientii si in construirea de relatii pe termen lung cu clientii si furnizorii.

• Emiterea si gestionarea activitatilor de rutina oferite partenerilor actuali si clientilor noi; implicarea directa si responsabilitatile de a completa pachetul complet de documente necesare în cadrul licitatiilor publice

• Mentineti certificatele si gestionati toate sistemele de licitatii publice la care este înregistrata compania noastra

• Colaborati cu departamentul operational si cu alti colegi interni pentru a satisface nevoile clientilor

• Urmariti si furnizati (daca este necesar) implicarea directa în actualizarea procedurilor de lucru în birou pentru a asigura eficienta maxima.

• Colaborarea cu diverse echipe pentru a implementa politici si programe aprobate

• Efectuati înregistrari ale contractelor în CRM si listele / contractele de stabilire a codurilor

• Va asigurati ca datele sunt corect introduse si gestionate în cadrul sistemului Odoo sau al altor sisteme de management al vânzarilor

• Oferiti asistenta pentru toate documentatia utilizând utilitarele Word, Excel, Visio si PowerPoint

• Traduceti scrisori oficiale si documente interne RO-EN, EN-RO

• Întretinerea fisierelor, corespondente formale si notificari informale - arhivarea tuturor datelor si documentatiilor

• Programarea si monitorizarea activitatiilor / agendelor / numirilor de afaceri si a termenelor limita în conformitate cu actiunile convenite în cadrul sedintelor saptamanale de management

• Gestionati apelurile telefonice si corespondenta (e-mail, scrisori, pachete etc.)

• Verificati toate contractele de birou si efectuati activitati de baza de evidenta prin actualizarea sistemului CRM

• Sprijiniti întâlnirile si nevoile de conferinte

• Asistenta în gestionarea relatiilor cu furnizorii, verificarea certificatelor, asigurarea instrumentelor de marketing furnizate de furnizori etc.